• İstanbul18 °C
  • Ankara16 °C

H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL

YENİ YILA GİRERKEN

01 Ocak 2018 Pazartesi 09:02

Üzüntüsüyle sevinciyle iyi kötü günleriyle koskoca bir yılı daha geride bıraktık.Takımlarımız yine eskiden olduğu gibi yine mücadelelerine devam edecekler. Şunun şurasında zaten kaç takımımız var. Seydişehir Belediyesi Sanayi Spor Veleybol takımı, Futbol takımı ve birde gençlerde mücadele eden eski adıyla genc takım yeni adıyla U takımımız var. Her üç bulvardada maç oynamayı sürdürüyoruz.

             Eski olaylardan ders alındığı müddetçe yeni yıldan beklentilerimiz çok olur. Onun için maçlar arasına devreler niye konur hem sporcular dinlensin hemde ileriye dönük planlar uygulasın diye. Amatör bir takımla profesyonel bir takımı aynı kefeye koymamak lazım. Aralarında dağlar kadar fark vardır. Her ikisinde bir ortak gayeleri vardır. Mücadele etmek maçları kazanmak. Bizim Türkiye’mizde her şey kazanmaya odaklandığı için takımlarımızdan mutlak galibiyet beklenir. Hatta bir çoğunu atılan bir iki gol tatmin etmez düzinelerle gol gelsin işte.

             Yurdumuzda birçok Avrupa ülkesinde olmayan modern stadyumlar var. Dünya futbolunun devlerinden Brezilya’da bile belki bizdeki gibi güzel stadlar yok. Hatta seneler önce bir Dünya kupası için Brezilyalılar stadları zor yetiştirdiler. Bu yönden bizler ne kadar sevinsek azdır. Tozlu, topraklı, çamurlu sahlardan futbolumuz kurtuldu. Eski futbolcuları oturdun bir konuşturun nasıl ve  ne gibi sahalarda oynamışlar. Bizler bile bir ilçe takımıyken ve Konyadaki resmi maçlara katıldığımız seneler nasıl sahalarda ve nasıl malzemelerle oynamışız o arkadaşlarımız anlatsın. Antrenmanlarda bir veya iki top vardı üçüncü topu göremezdik. Eşofmanlarımız bile yoktu. Futbol ayakkabılarının çoğunun bağcığı kramponu bile tam değildi. Şimdi Allahımıza şükür malzeme derdimiz yok. Ping pon masalarında top bulmak bile güzel bir şeydi.

                Tüm okurlarımızın ve bütün hemşehrilerimizin yeni yılı kutlu olsun. Kazasız cezasız bir yıl geçirmeyi Allah bize nasip etsin. Spor yapmak sporcu olmak elbetti güzel bir şey ama her şeyden önce sağlık ve sıhhat gelir. 2018 yılı beklentilerimizin karşılandığı bir yıl olsun. Tekrar tekrar hepinizin yeni yılı kutlu olsun.       

Bu yazı toplam 766 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim