- 14:04 - CHP belediye meclis üyesi Selman Bilici vefat etti
- 14:01 - BAŞKAN ALTAY 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
- 13:58 - Hasan Ekici’den Vergi Kanunu Değerlendirmesi: Tepkiler Üzerine Kanun Teklifi Daraltılmış
- 13:55 - KONUK; MÜNAVEBE ÜRÜNLER İÇİN ÜRETİCİYE MÜJDE VERDİ
- 13:53 - BAŞKAN ERKOYUNCU BAKAN BAYRAKTAR İLE GÖRÜŞTÜ
- 13:50 - KONYA ŞEKER VE ÇUMRA ŞEKER’DE KAPASİTE ARTIRILIYOR
- 13:46 - Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
- 13:42 - BAŞKAN USTAOĞLU GÖKÇEHÜYÜK VE TARAŞÇI’DA ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
- 13:39 - ÜNİVERSİTE TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ
- 13:35 - Bastırılmış duygularla yaşamak ne kadar doğru?
- 09:01 - MUAYTHAİ SÜPER LİGİ 1. AYAK MÜSABAKALARI, SEYDİŞEHİR’DE TAMAMLANDI
- 10:52 - AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI GÖKTAŞ BAŞKAN ALTAY’I ZİYARET ETTİ
- 10:46 - BAŞKAN ERKOYUNCU’DAN MÜJDE: “ÖNÜMÜZDEKİ YIL SANAYİ ALT YAPISINA BAŞLAYACAĞIZ”
- 10:43 - BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERÇEKLER KONUŞULMALI”
- 10:37 - KONUK: SEYDİŞEHİR, DONDURULMUŞ PATATES TESİSLERİNİ İLÇELERİNE KAZANDIRAN RECEP KONUK’U COŞKUYLA KARŞILADI, BAĞRINA BASTI
H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL
![12 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-01.gif)
![14 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-02.gif)
![16 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-03.gif)
![18 Punto](http://www.seydisehirpostasi.com/s/i/font-04.gif)
![H. Yüksel GÜLAY / SPOR AKTÜEL](http://www.seydisehirpostasi.com/d/author/2_b.jpg)
YENİ YILA GİRERKEN
Üzüntüsüyle sevinciyle iyi kötü günleriyle koskoca bir yılı daha geride bıraktık.Takımlarımız yine eskiden olduğu gibi yine mücadelelerine devam edecekler. Şunun şurasında zaten kaç takımımız var. Seydişehir Belediyesi Sanayi Spor Veleybol takımı, Futbol takımı ve birde gençlerde mücadele eden eski adıyla genc takım yeni adıyla U takımımız var. Her üç bulvardada maç oynamayı sürdürüyoruz.
Eski olaylardan ders alındığı müddetçe yeni yıldan beklentilerimiz çok olur. Onun için maçlar arasına devreler niye konur hem sporcular dinlensin hemde ileriye dönük planlar uygulasın diye. Amatör bir takımla profesyonel bir takımı aynı kefeye koymamak lazım. Aralarında dağlar kadar fark vardır. Her ikisinde bir ortak gayeleri vardır. Mücadele etmek maçları kazanmak. Bizim Türkiye’mizde her şey kazanmaya odaklandığı için takımlarımızdan mutlak galibiyet beklenir. Hatta bir çoğunu atılan bir iki gol tatmin etmez düzinelerle gol gelsin işte.
Yurdumuzda birçok Avrupa ülkesinde olmayan modern stadyumlar var. Dünya futbolunun devlerinden Brezilya’da bile belki bizdeki gibi güzel stadlar yok. Hatta seneler önce bir Dünya kupası için Brezilyalılar stadları zor yetiştirdiler. Bu yönden bizler ne kadar sevinsek azdır. Tozlu, topraklı, çamurlu sahlardan futbolumuz kurtuldu. Eski futbolcuları oturdun bir konuşturun nasıl ve ne gibi sahalarda oynamışlar. Bizler bile bir ilçe takımıyken ve Konyadaki resmi maçlara katıldığımız seneler nasıl sahalarda ve nasıl malzemelerle oynamışız o arkadaşlarımız anlatsın. Antrenmanlarda bir veya iki top vardı üçüncü topu göremezdik. Eşofmanlarımız bile yoktu. Futbol ayakkabılarının çoğunun bağcığı kramponu bile tam değildi. Şimdi Allahımıza şükür malzeme derdimiz yok. Ping pon masalarında top bulmak bile güzel bir şeydi.
Tüm okurlarımızın ve bütün hemşehrilerimizin yeni yılı kutlu olsun. Kazasız cezasız bir yıl geçirmeyi Allah bize nasip etsin. Spor yapmak sporcu olmak elbetti güzel bir şey ama her şeyden önce sağlık ve sıhhat gelir. 2018 yılı beklentilerimizin karşılandığı bir yıl olsun. Tekrar tekrar hepinizin yeni yılı kutlu olsun.
Yorum Ekle
Arkadaşına Gönder
Yazdır
Yukarı
KONYA BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÖRNEK PROJE
Belediye spor evinde Yıldızeli spora kükredi
CHP kongresine doğru
Barınaktaki köpeklere kuduz aşısı yapıldı
600 yıllık meşe palamudu ağacına tescil çalışması
Seydişehir’de ‘SEYDİ’ markalı kimyasal ürünleri üretiliyor
“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE EYLEM PLANI’NA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİSİ UYGULAMA REHBERİ
BAŞKAN TUTAL'DAN 15 TEMMUZ MESAJI
Haber Yazılımı: CM Bilişim