• İstanbul11 °C
  • Ankara10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YENİCE KÖY ŞENLİĞİ
07 Ağustos 2017 Pazartesi 08:37

YENİCE KÖY ŞENLİĞİ

Yenice Köyü Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği’nin bu sene 12.sini düzenlediği geleneksel şenliği Cevizler Oluğu Mevkii’nde yapıldı. Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcısı A. Kağan Karabulut ve Genel Sekreter İbrahim Halıcı, Bölge İdare Mahkemesi Başsavcısı Ali Gökpınar ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaştırma Daire Başkanı Yasir Şahin’in de yer aldığı şenliklere katılım oldukça yoğundu.

Derneğe 10 yıl başkanlık yapan ve iki yıl önce görevi Necmettin Ünal’a devrederek onursal başkan olan Rektör Mustafa Şahin, şenlik ağası seçilirken program kapsamında Kur’an tilaveti, mehter konseri, Resul Aydemir konseri, Grup Kaşıks gösterisi, çuval ve yumurta yarışları, dernek yararına açık arttırmalı satışlar ve ödül törenleri yapıldı. 2 bin 500 kişiye yemek ikram edildiği programda selamlama konuşması yapan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Kırsaldan merkeze çağın gereği olarak bir göç başladı. Bunun sonucu olarak da bazen komşular bile birbirine uzak oluyor. Bu şenlikler bu sebeple çok önemli.

Cenab-ı Allah kutsal kitabında ‘bir araya geliniz’ diye buyurmakta. Burada Yenice mahallesi bunu gerçekleştirdi. Tebrik ediyorum” dedi.

Kaymakam Aydın Erdoğan da, “Allah'ın rahmeti bereketi hepimizin üzerine olsun.

Yenice mahallesi ne profesyonel bir el değmiş, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Seydişehir çok özel bir yer. Yenice’de ata toprağına çıkma konusunda büyük adımlar atmış.

Burada toplandık isek şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize geçmiş olsun diyorum” diye konuştu.

 

Daha sonra kürsüye Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin geldi.

Şahin besmele çekerek başladığı konuşmasında, davetlileri selamlayıp, “hoş geldiniz” dedi.

Rektör Şahin, “2006 yılının Şubat ayında bir araya geldiğimizde böyle bir oluşuma karar verdik. Daha sonra şenlik alanı seçimi için burası Cevizler Oluğu bölgesini seçtik.

İhtiyaç sahibi insanlarımıza yardım, öğrencilerimize öğrenim yardımı daha birçok yardımlar yaptık. Bu sürece gelinmesinde çok büyük emeği geçenler var. Ama hurdacılara özellikle teşekkür ediyorum. Yenice köy bin 550 yıllarından beri var. Ancak 4 bin yıllık bir geçmişe sahip. Atalarımızın bir kısmı 800 yıldır bir kısmı da 500 yıldır burada. Biz de burada olacağız. Mezarımız da burada olacak. Düşmanlar Anadolu dört parçaya bölmek istiyorlar.

Bunun için de bütün güçleri ile çalışıyorlar. Bunun için biz içimizdeki hainlerle izin vermemeliyiz” dedi.

Bu haber toplam 2126 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim