• İstanbul9 °C
  • Ankara2 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Yeşil alan ön planda tutulmalı

24 Eylül 2018 Pazartesi 08:41

Belediye hizmetleri yönü ile Seydişehir kesintisiz bir 10 yıl hariç oldukça başarılı hizmetler almıştır. Bunun sonucu olarak da şu anda Konya ilinin hatta bölgenin en yaşanabilir kentleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Bu tespitime katılmayanlar olabilir, düşüncelerine de saygı duyuyorum, ama ben bu düşüncedeyim. Bu şekilde düşünmem de en önemli etken Seydişehir'de yaşayıp daha sonra emeklilik veya çeşitli sebeplerle taşınmak zorunda kalanlar ile yüz yüze yaptığım görüşmelerdir. Bugüne kadar olumsuz bir görüş asla almadım. Hatta şu itiraf da bulunanlar dahi oldu. "Memleketinizin kıymetini bilin, içinde yaşadığımız süre içinde zaman zaman eleştirdiğimiz oldu, ancak ayrılınca kıymetini anladık" dediklerine şahidim. YEŞİL ALAN ÖN PLANDA TUTULMALI Yaşanabilir kentler sırasında Seydişehir ilk sıralarda yer alıyor demiştim. Bunun en önemli etkeni Belediye hizmetleri. Belediye Başkanları oldukça başarılı hizmetler yaptı. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Seydişehir’ e genel anlamda bakıldığında alt yapı hizmetleri tamamlanmış, üst yapı çalışmalarında da oldukça mesafe alındığını görüyorum. Ana ve ara yollarda ki asfalt kaplama, peyzaj ve kavşak düzenleme çalışmalarında kaliteye önem verilmiş, aynı zamanda göze de hitap edilmiştir, bu sebeple Belediye yönetimlerini başarılı buluyorum. Hizmetlerin bazılarına zaman zaman katılmadığı da oluyor. Örneğin, Seyit Harun Bulvarındaki havuzlu kavşakta yapılan düzenleme Burada ki havuz keşke olduğu gibi kalsaydı. Havuz çevresindeki yeşil doku ve ağaçlar korunsa daha iyi olurdu. Buraya yapılan eser ise şehir girişinde bulunan Otogar kavşağına yapılabilirdi. Zira Otogar kavşağı ilçe dışından gelen ve ilçeden çıkan vatandaşların geçiş güzergahında bulunuyor. Belediye yönetiminden ricam bu hassasiyetlere önem vermesi. Ancak üzerinde durmak istediğim asil önemli konu yeşil alanların ön planda tutulması ve

özellikle ilçe merkezinde yeşil alanların alabildiğince çoğaltılması. Mesela yeni yapılan Selçuklu Parkı oldukça güzel oldu. Bu tür yeşil alanların artırılması gerektiği kanısındayım. Belediye yönetimi bundan böyle ilçe genelinde orta refüj, kavşak veya parklarda yeşil dokuyu ön planda tutmalı. Yeşil alanların çoğaltılması eminim ki Belediye yönetimine teşekkür ve beğeni olarak fazlası ile geri dönecektir. Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve ekibini başarılı buluyorum. Yeşil alan konusundaki Hassasiyete dikkat etmesini rica ediyorum. Yeşil dokunun ön planda tutulması şehre nefes aldıracaktır.

Bu yazı toplam 611 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim