• İstanbul14 °C
  • Ankara9 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Zamanında yapılan müdahale için tebrik ediyorum

27 Mart 2023 Pazartesi 08:37

 

Kış aylarından yeni çıktığımız bu günlerde hiç birimizin aklına gelmeyen, hatta önemsemediği bir çalışma sesiz sedasız yapıldı.

Malum sıcak yaz günlerinde başta sivrisinek ve karasinek olmak birçok kanatlılardan şikâyet etmeyenimiz yoktur. Sonra da deriz ki, “BELEDİYE NERDE” neden “İLAÇLAMA YAPMAZ”

Seydişehir Belediyesi ekipleri vatandaşların yaz aylarında ki şikâyetlerine son vermek, sıcak yaz günlerini rahat bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla larva ile mücadele çalışmalarını tamamladı.

Sürekli söyleriz, sivrisineği öldürmenin bir faydası yok, bataklığı kurutmak lazım diye.

Belediye de sivrisineği öldürmek yerine bataklığı kurutmak için alınması gereken önlemleri zamanında aldı.

Ekipler, merkez ve kırsal mahallelerde sinek ve haşereyle mücadelede daha larvalar oluşmadan sorunu kaynağında çözmek için yoğunlaştırdığı çalışmalarla zararlı canlıların üremesinin önüne geçiyor.

Tabi bu arada dikkat çekmek istiyorum, bu kış oldukça sıcak geçti, önceki yılda yağan kar bu yıl yağmadığı gibi öyle çok soğuk günler de yaşamadık.

Durum böyle olunca da, larva ile daha erken mücadele etmek ihtiyacı ortaya çıktı. Bahar havasının yaşandığını bu günlerde ilaçlama çalışmalarının aralıksız devam ettirilmesi önümüzdeki yaz aylarında sinek ve haşerelerden halkımızı koruyacaktır.

Bu çerçevede ekipler, Belediye çöplüğü başta olmak üzere dere kenarları, sazlık alanlar ve su birikintisi olan bölgelerde sinek, sivrisinek ve larva ile mücadele çalışmalarını aralıksız devam ettirdi ve tamamladı.

Larva üremesinin engellenmesi için zamanında ilaçlama çalışmaları yapılmasının büyük önem taşıdığı bir gerçek.

Sadece dere kenarları, sazlık alanlar ve su birikintisi olan bölgelerde ilaçlama yapılması da yeterli değil.

Aynı zamanda haşere ve sineklerin yaşam alanı olan rögarlar, çöp konteynerleri, yeşil alanlarda da ilaçlama çalışmaları yapılmalı.

Sürekli ifade ederim, Seydişehir temiz bir kent. Ülke genelinde bir sıralama yapılsa ilk üç içinde yer alırız.

Hijyen ve temizliği sağlamak için ekiplerin aralıksız çalışma yaptığını görmek, halkımızın yaşam standartlarını yükseltmek elbette yerel yönetimlerin görevi.

Ama bu görevleri yerinde ve zamanında yapmak daha da önemli.

Aksi takdir de yaz aylarında 24 saat ilaçlama yap, zerre kadar faydası olmadığı gibi, kamu kaynakları da israf edilmiş olur.

Şurası da bir gerçek. Zamanında ve yerinde yapılan ilaçlamalar ile birçok bulaşıcı hastalık da kontrol altına alıyor.

Böylece Vatandaşlarımızın sağlığına ve huzuruna önem verilmiş olunuyor.

Halkımızın rahatlığını ve sağlığını düşünerek, yerinde ve zamanında gerekli çalışmaları yapan, önlemleri alan Belediye ekiplerine hem teşekkür ediyor, hem de tebrik ediyorum.

Bu yazı toplam 582 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim