• İstanbul27 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zeytin dalı hareketine destek
03 Mart 2018 Cumartesi 13:15

Zeytin dalı hareketine destek

Seydişehir'de vatandaşlar, Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak amacıyla Mehmetçik Vakfı'na bağışta bulundu.

Ketenli Mahallesi muhtarı Ömer Gödekoğlu ile şehit babası Ali Kavalbacak öncülüğünde başlatılan kampanyada toplanan yardımlar Mehmetçik Vakfı'na gönderildi. Muhtar Gödekoğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye 'de huzur ve istikrarı korumak için Afrin'de çok önemli bir operasyonun sürdürüldüğünü söyledi. Her zaman ordunun yanında olduklarını belirten Gödekoğlu "Bizler her zaman devletimizin ve silahlı kuvvetlerimizin yanındayız. İstiklal Harbi'nde bu millet nasıl tek vücut olmuşsa, bugün de aynı ruhla düşmana karşı bütün olmuştur. Topladığımız paraları ziraat bankası Mehmetçi hesabına yatırarak bu şekilde ordumuza destek olmaya çalıştık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

 

 

 Konya’nın Seydişehir ilçesi Ketenli Mahallesi sakinleri Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak amacıyla başlattıkları kampanyayla Mehmetçik Vakfı’na 33 bin 820 liralık yardımda bulundular.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatına destek olmak için Mahalle Muhtarı Ömer Gödekoğlu ve Şehit babası Ali Kavalbacak öncülüğünde ve vatandaşların katkılarıyla 33 bin 820 lira para, bir koç iki düve ve bir de çeyrek altın bağışta bulundular.

Şehit babası Ali Kavalbacak’ın şahsi olarak 10 bin lira bağış yaptığını belirten Muhtar Ömer Gödekoğlu, Türkiye’de huzur ve istikrarı korumak için Türk silahlı kuvvetlerinin yanında olduklarını söyledi.

Muhtar Gödekoğlu,"Bizler her zaman devletimizin ve silahlı kuvvetlerimizin yanındayız. İstiklal Harbi'nde bu millet nasıl tek vücut olmuşsa, bugün de aynı ruhla düşmana karşı bütün olmuştur. Topladığımız paraları ziraat bankası Mehmetçi hesabına yatırarak dekontunu Askerlik Şubesi Başkan vekili Pers. Atğm. Ferhat Yaray beye teslim ettik. İnşallah her biri bu harekatın neticesinde sağ salim yuvalarına, ocaklarını döner, sevdiklerine kavuşur." dedi.

Pers. Atğm. Ferhat Yaray, Vatandaşların duyarlı davranışları Mehmetçiğin moralini yükseltiyor dedi.

Bu haber toplam 12950 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim