• İstanbul25 °C
  • Ankara22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CUMHURİYET HALK PARTİSİ VE ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ 18 MAYIS GÜNÜ FENER ALAYI DÜZENLİYOR
15 Mayıs 2019 Çarşamba 08:56

CUMHURİYET HALK PARTİSİ VE ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ 18 MAYIS GÜNÜ FENER ALAYI DÜZENLİYOR

MASTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ANADOLU’YU DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTARMAK İÇİN MİLLİ MÜCADELEYİ BAŞLATMASININ 100. YILI ANISINA FENER ALAYI DÜZENLENECEKTİR.

Konu ile ilgili CHP İlçe Başkanı Orhan Özel şu açıklamalarda bulunmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’yu Düşman İşgalinden Kurtarmak için Milli Mücadeleyi Başlatması’nın 100. Yılı (1919-2019) anısına 18.05.2019 Cumartesi Günü saat 22:30 da (Teravi Çıkışı)  Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Başkanlığı ve ADD Seydişehir Şubesi olarak “Fener Alayı” Programı organize etmiştir. Güzergah Merkez İlkokulu önünden başlayıp, Milli Egemenlik Caddesi, Seyitharun Bulvarı, Hürriyet Caddesi ve Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylenmesi ile son bulacaktır.

Yürüyüş sırasında Milli marşlar okunacak, Sadece Türk bayrağı ve Atatürk resimleri taşınacaktır. Bu arada gençler meşaleler yakıp taşıyacaktır.

 Atatürk bugüne o kadar çok önem verdi ki; bugünü Gençlik ve Spor Bayramı ilan ederek, geleceğimizin teminatı olan Türk Gençliğine armağan etti. Dolayısı ile Vatanımız ve Cumhuriyetimiz için böylesine önemli bir günün 100. Yılı anısına düzenlenen bu Fener Alayına, hangi parti ve görüşten olursa olsun, Ülkesini seven herkes davetlidir.

 
Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim