• İstanbul19 °C
  • Ankara26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
* HER TÜRLÜ SİCİL İŞLEMLERİ, SEYDİŞEHİR ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASINDA AYDA BİR DEĞİL HERGÜN YAPILABİLECEK.
12 Ocak 2019 Cumartesi 09:29

* HER TÜRLÜ SİCİL İŞLEMLERİ, SEYDİŞEHİR ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASINDA AYDA BİR DEĞİL HERGÜN YAPILABİLECEK.

* BAĞKUR PRİMLERİ, ODA AİDATLARI VE DİĞER HARÇLARA YAPILAN ZAMLAR KALDIRILSIN.

Seydişehir esnaf ve sanatkârlar odasında, her ayın son Perşembe günleri yapılmakta olan sicil kayıt, terk, vize ve her türlü sicil değişiklik işlemleri bundan böyle her gün Seydişehir de yapılmaya devam edilecek.

Konu ile alakalı açıklama Başkanı İbrahim Aypar tarafından yapıldı. Açıklamada; 2010 yılında göreve geldiğimizde, Esnaf ve Sanatkârımız sicil ile alakalı işlemleri için, Vilayete gidip gelmek zorunda idi. Oda olarak yaptığımız girişimlerde Odalar Birlik Başkanlığımız tarafında sicil memuru görevlendirilerek ayda bir defa ilçemize gelerek hizmetlerimizi yerinde yapıyorduk.

Hem tasarruf etmek ve hem de tüm işlemleri ayda bir güne sıkıştırmak yerine Birliğimiz ile yapılan çalışma neticesinde 01.01.2019 tarihinden itibaren esnafımız, mesai saatleri içerisinde odamıza gelerek her türlü işini görebilecektir. Yapılan bu faydalı hizmetten dolayı Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birlik yönetimine teşekkür ediyoruz. dedi.

Esnaf Odası Başkanı İbrahim Aypar Ayrıca; 01.01.2019 tarihinden itibaren geçerli olan ve Hükümetimizce açıklanan Asgari ücrete yapılan %25.94 lük zammın Esnaf ve Sanatkârımızın ödemekte olduğu Bağ Kur primleri, Oda aidat ücreti ve değişik hizmetlerdeki harçlara da uygulanacak olmasından dolayı sıkıntılı olduklarını ifade etti. Şu anda esnafımızın zorlanarak 598.70 TL olarak yatırılan Bağ kur primleri gelen zam ile 863 TL ye ulaşacaktır. Ekonomik sıkıntıyı en fazla hisseden ve piyasaların tamamen durduğu süreçte esnafımızın primin ve diğer ödemelerin yapılabilmesi imkânsızdır.

Hükümetimizin prim ve aidatlara yapılan zammın kaldırılmasını, ekonomik anlamda zorda olan küçük Esnaf ve Sanatkârın finans yönünden de rahatlatılmasını arzu ediyoruz. Dedi.

Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim