• İstanbul24 °C
  • Ankara20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONYA ŞEKER’E BİR ÖDÜL DE MALİYE BAKANLIĞINDAN
24 Mart 2018 Cumartesi 13:24

KONYA ŞEKER’E BİR ÖDÜL DE MALİYE BAKANLIĞINDAN

“KONYA ŞEKER MODELİNİN TÜM ÜLKEMİZDE ÖRNEK OLMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZDİR”

Öz kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak yaptığı yatırımlarla tarımın ve çiftçinin yanında yer alan Konya Şeker, istihdama da büyük katkı sağlıyor. Hayata geçirdiği projelerle Türkiye’nin yanı sıra dünyada da örnek gösterilen Konya Şeker, bir ödül daha aldı. İl bazındaki kurumlar vergisi sıralamasında ilk 5’e giren Konya Şeker, Maliye Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü. Bakan Naci Ağbal imzalı plaketi, Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver takdim etti.

 

KONYA ŞEKER, ÇİFTÇİNİN UMUDU OLDU

45 üretim tesisiyle çiftçinin umudu olan Konya Şeker, faaliyet gösterdiği sektör aralığını en hızlı geliştiren şirket oldu. Bu çerçevede son 14 yılda üretim kalemini kristal şekerden tatlı şerbetine, ilaç şekerinden şekerleme ve çikolataya, atıştırmalıklardan et ve süt ürünlerine, dondurulmuş ürünlerden ayçiçeği yağına, organik gübreden hayvancılığa, biyoetanolden elektrik üretimine kadar uzanan geniş bir yelpazeye taşıdı. Dondurulmuş ürünlerini Torku Pratiko markası ile pazara arz eden Konya Şeker, atıştırmalık ile et ve süt ürünlerini ise Torku çatı markası altında tüketici ile buluşturdu.

 

KONYA ŞEKER’E BİR ÖDÜL DAHA

İl bazındaki kurumlar vergisi sıralamasında ilk 5’e giren Konya Şeker’e bir ödül de Maliye Bakanlığından geldi. Bakan Naci Ağbal, “2017 yılında ilinizde Kurumlar Vergisinde en yüksek beyanda bulunan ilk beş mükellef arasında olmanız dolayısıyla kutlar, ülke ekonomisine yaptığınız değerli katkılardan dolayı teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” mesajıyla ilk 5’e giren firmalara teşekkür belgesi gönderdi.

Bakan Ağbal imzalı teşekkür belgesini, Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver takdim etti.

Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver de Bakan Naci Ağbal adına Konya Şeker’e teşekkür etti. Törende bir konuşma yapan Ünver, şunları söyledi; “Biz Konya Şeker’i, Torku’yu sırf ticari kaygılarla faaliyet gösteren bir şirket olarak değil, başta Konya ekonomisine ülke ekonomisine katkı sağlayan, kazancını üreticisiyle paylaşan, üretim çarkını insanımızın refahını artırmak için döndüren bir model olarak da önemli ve değerli görüyoruz. Bunu takdirle karşılıyoruz. Konya Şeker modelinin tüm ülkemizde örnek olması en büyük temennimizdir. Bu uğurda mücadele veren tüm çalışanlara teşekkür ediyor başarılarının her daim devam etmesini diliyorum”

 

Plaketi, Anadolu Birlik Holding adına İcra Kurulu Üyesi Harun Reşat Ersöz aldı. Konya Şeker’in, Anadolu Birlik Holding bünyesindeki bütün iştiraklerde, Başkan Recep Konuk’un oluşturduğu vizyon çerçevesinde, ülkesine ve milletine hizmet etmeye devam ettiğini ifade eden Harun Reşat Ersöz, “üretime, üreticiye, toplumun bütün kesimlerine, devletimize katkı yapmaya, kalkınmanın unsurlarından birisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim