• İstanbul26 °C
  • Ankara19 °C

Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah LEBLEBİCİ / Haber Köşe Yazarı

Küpe Dağı Termal Tatil Köyü gün sayıyor

18 Kasım 2019 Pazartesi 08:44

Seydişehir belediyesinin Termal rehabilitasyon merkezinin temelini atmasının ardından,3 Mart 2019 günü Seydişehir’ in kaderini değiştirecek 2. temel atma töreni de gerçekleşti.

Üç ortaklı Küpe Dağı Termal Tatil Köyünün yapımını hemşerimiz iş adamı Ramazan Erdoğan, özel hastaneler sahibi Dr. İsmail Özdemir ve Avukat Veysel Çayır ellerini taşın altına koydular.

22 yılı aşkın süredir bölgenin beklediği termal tesislerin temeli atıldı.

1.5 yılı aşkın bir süredir, her türlü riski de göze alarak kamuoyunu sunacakları tesislerin tamamlanması için olağanüstü gayret sarf ediyorlar.

Küpe Dağı Kaplıca - Termal Tatil Köyü tesisleri sadece Seydişehir’ in değil, bölgenin de kaderini değiştireceği kanaatindeyim.

3 Mart 2019 tarihi fiyatlarına göre 15 Milyona mal olacağı açıklanan tesislerin 25 milyon liradan daha fazla bir maliyetle tamamlanacağını düşünüyorum.

Termal köy 48 daire, 48 apart ev, 5 yıldızlı otel, alış veriş merkezleri, tuz terapi odaları, her daire ve odada termal havuz, bahçe terasları olacak,

Üç iş adamının ellerini taşın altına koyarak yapacağı büyük yatırım da artık sona doğru gelindiğini ifade etmek istiyorum.

Başlatılan termal yatırım asla küçümsenecek bir tesis olmayacak.

Seydişehir 22 yıldır termal tesis yatırımlarının yapılmasını bekliyor.

MÜJDELER KISA SÜRE SONRA GELEBİLİR

Belediye Başkanı Mehmet Tutal ile zaman zaman termal tesisler ile ilgili gelişmeleri konuşuyorum.

Başkan, Türkiye’ nin en kaliteli termal sularından birinin Seydişehir’ de bulunduğuna dikkat çekerek, tek eksik yatırımcıydı.

Bu konuda Türkiye de çalmadık kapı bırakmıyor, gelişmeler hakkında aldığım bilgiye göre kısa süre içinde Belediye Başkanı müjdeler verebilir.

3. KALKINMA HAMLESİ

1970 li yıllara kadar leblebicilik, daha sonra Orta doğu ve Balkanların tek entegre alüminyum fabrikası ile bölge ve ülke ekonomisine çok büyük katma değer sağlayan Seydişehir bundan böyle de termal tesisler ile katkı yapacak.

Seydişehir’ in 3. Kalkınma hamlesinin termal su ile gerçekleşeceğini söylemek abartı olmaz.

Zira sağlık ve kaplıca turizmi bölgemizi canlandıracak.

Seydişehir’ in Antalya-Nevşehir-Kapadokya turizm destinasyonunun tek geçiş noktasında bulunması ayrıca bir avantaj sağlayacaktır.

Yaz aylarında deniz turizmine gelen ziyaretçiler, Sonbahar ve Kış aylarında da yol üzerinde bulunan Seydişehir termal turizm merkezini ziyaret edecekleri uzak bir ihtimal değil.

Belediyenin Termal rehabilitasyon merkezinin açılması için sayılı günler kaldı.

Ardından örnek binası da tamamlanan Küpe Dağı Termal Tatil Köyü de açılacak.

Bu iki yatırımın, diğer yatırımcıları da bölgeye çekeceği de bir gerçek.

Termal tatil köyü Ahşap ağırlıklı, 6 kişinin rahatlıkla konaklayabileceği 2+1 daireler şeklinde projelendirildi.

Örnek binası tamamlanan tesislerin hizmete girmesi, sadece Seydişehir’ in değil bölge ve ülke ekonomisine de katkı yapacak.

Ellerini taşın altına koyan, iş adamı Ramazan Erdoğan, Dr. İsmail Özdemir ve Avukat Veysel Çayır’ ı cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum.

Bu yazı toplam 1825 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim