• İstanbul0 °C
  • Ankara-5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI SEYDİŞEHİR ŞUBE BAŞKANLIĞI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI
27 Kasım 2021 Cumartesi 10:40

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI SEYDİŞEHİR ŞUBE BAŞKANLIĞI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI

Özçelik-İş Sendikası Seydişehir Şubesi olarak 19 Kasım 2021 tarihinde yapılan delege seçimlerine ilişkin olarak bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan kamuoyunu yanıltıcı, gerçek dışı ve iftira içeren haberlere ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Şubemizin delege seçimleri geçmişte görülmemiş bir oranda geniş katılımlı ve demokratik bir ortamda gerçekleştirilmiştir.

Üyelerimizin özgür iradelerinin sandığa tam ve sorunsuz bir şekilde yansıması için gerek oy kullanma esnasında gerekse oy tasnifi ve sayımı noktasında tüm iş ve işlemler kanunlara ve sendikamızın Anatüzüğüne uygun bir şekilde yapılmıştır.

Sendikamızın ve genel merkezimizin tüzel kişiliği ile mevcut şube yönetimimizi hedef alan ve hedef gösteren, gerçeğe aykırı açıklamaları bütünüyle kınıyor ve reddediyoruz.

Bu çerçevede Seydişehir Şubemizin 7. Olağan Genel Kurulu için Seydişehir Eti Alüminyum A.Ş. İşyerimizde 19.11.2021 tarihinde Delege seçimleri yapılmış olup, seçim sonuçları 20.11.2021 Tarihinde Ana tüzüğümüz 67/(1) Maddesi gereği İşyerindeki Sandık mahallinde ve Şube Binamızda ilan edilmiştir.

1 günlük itiraz süresi içinde Alümina Müdürlüğü 1 nolu sandık ile Alüminyum Müdürlüğü 2 nolu sandığa itiraz edilmiştir.

20.11.2021 tarihinde yapılan itiraz Şube Seçim Kurulu tarafından kabul edilip, her iki sandıkta kullanılan oyların yeniden tasnifi ve sayımı sonucu 1 ve 2 nolu sandıkta seçilen Delege listeleri Anatüzüğümüz 67/(1) Maddesi gereği 21.11.2021 tarihinde tekrar İşyerindeki sandık mahallinde ve Şube binamızda ilan edilmiştir.

Bunun sonucunda 1 günlük itiraz süresi içinde başka herhangi bir itiraz olmadığından dolayı toplam seçilen 125 Delege kesinleşmiş olup, Şube Seçim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Seydişehir Şube Delege Seçimlerinde 4 Blok liste ve 1 çarşaf liste olmak üzere her sandıkta 5 oy pusulası kullanılmıştır.

Kullanılan 4 Blok Listeden oluşan oy pusulalarının çoğunluğu çizilerek bir kısmının karşısına farklı delege adaylarının isimleri yazılmış, bir kısmına ise hiçbir isim yazılmadan yalnız çizilmiştir.

Oyların ziyadesiyle karışık kullanılmasına rağmen üyelerimizin özgür iradeleriyle kullandıkları her oy'un boşa gitmemesine azami hassasiyet gösterilmiştir.

1 ve 2 nolu sandıklara yapılan itiraz sonucu sandıklarda kullanılan oyların yeniden tasnifi ve sayımı yapılarak sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Yapılan işlemler böyle iken; delegelerimizde ve üyelerimizde kafa karışıklığı oluşturarak öne çıkmaya çalışanlara, iyi niyetten uzak, iftira ve karalama kampanyalarına sığınanlara her alanda cevap verebileceğimizi bildirir, yapılan yalan-yanlış açıklamalara ilişkin yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Özçelik-İş Sendikası Seydişehir Şube Başkanı
Hüseyin Kaban

Bu haber toplam 188 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim