• İstanbul25 °C
  • Ankara25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAADETLER VE BAHÇELİEVLER MAHALLESİNE DOĞAL GAZ
19 Ağustos 2017 Cumartesi 13:59

SAADETLER VE BAHÇELİEVLER MAHALLESİNE DOĞAL GAZ

Seydişehir’de doğal gaz çalışmaları başladı.

Seydişehir'de 2017 yılı doğal gaz çalışmaları Bahçelievler ve Saadetler Mahallelerinde düzenlenen törenle başladı.

Programa Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve yönetim kurulu üyeleri, Selçukgaz Müdürü Mustafa Öztürk, Saadetler Mahallesi Muhtarı Mustafa Yavuz, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Ramazan Çınar , mahalle sakinleri ve çalışanlar katıldı.

Programda Doğal gaz çalışmalarının mahallelerinde başlamasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Saadetler ve Bahçelievler mahalle muhtarları Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Selçuk Gaz yetkililerine teşekkür ederek selamla konuşması yaptılar.

Seçim çalışmaları dönemlerinde Saadetler ve Bahçelievler mahallelerinde oturan vatandaşların seçimlerden sonra doğalgazla buluşmak istediklerini kendisine belirttiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; ‘’diğer mahallelerimizde doğal gaz çalışmalarımızı tamamladık. Bu yılda Bahçelievler ve Saadetler mahallelerimizin doğal gaz çalışmalarını başlatıyoruz. Sadece Anabağlar mahallemiz kalıyor.Bu mahallemizinde imar sorununu çözdükten sonra önümüzdeki yıl inşaallah orada da doğalgaz çalışması başlatacağız”dedi.

Başta Allah’a ve sonra sizlere teşekkür ediyoruz diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Tutal; ”Bizleri hiç bir zaman yanlız bırakmadınız. 3,5 yıl önce sizlere söz verdiğimiz ve çok sayıda projeyle çıktığımız yolda bugün elhamdülillah yapacağız diye, söz verdiğimiz prolerin birçoklarını tamamladık. İhalesini ve inşaatını başlattık.Eski Garaj , Kuğulu Vadisi Projemiz hızla ilerliyor. Bayram öncesi ise Seyitharun Projemizin çalışmaları başlayacak. Termal Otel ve seracılık için yatırım görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Mahallelerimizin doğal gaza kavuşması noktasında ben gücümü son damlasına kadar zorlayacağım demiştim. Elhamdülillah bugün gerçekleştirdik. Birbirimize dua edelim. Daha güzel hizmetleri beraberce yapma dileğiyle .Biz gayret ettik fakat asıl burada Selçuk Gaz var. Selçuk Gaz’ın sahibi Cengiz kardeşler var. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Muhtarlarımıza,Selçuk Gaz Seydişehir sorumlusu Mustafa Öztürk beye ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerin mahallelerimize ve ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”dedi.

Seydişehir’in doğal gaz açısında Konya’nın en şanslı ilçelerinden biri olduğunu kaydeden Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu;”Seydişehir Cengiz enerjinin yaptığı yatırımlar nedeniyle doğal gaza Türkiye’nin birçok yerinden daha önce kavuştu. Kenar mahallelerimize doğal gazın gelmiş olması büyük bir hizmet. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Eskiyi unutuyoruz diyerek konuşmasına devam eden Milletvekili Baloğlu; ”Bırakın doğal gazı kömür bile bulamadığımız günleri, televizyonların hava kirliliği ile zehir raporu verdiği

günleri, hastane kapılarında beklediğimiz günleri çok kolay unutuyoruz. Buradaki vatandaşlarımız hepsi aslında bunları yaşadı. Fakat 2002’de çok şey değişti. Bu gün bu hizmetleri, doğal gazı bu mahallelerimizde konuşabiliyorsak, Seydişehir’de 11 kilometrelik tınaztepe tünelini konuşabiliyorsak bunlar belki bizim hayalimizde olamayan şeylerdi. Sizlerin desteği ile 2002 ‘de bu ülkenin başına geçmiş ve her seçimde bir önceki seçime göre daha fazla destek almış AK Parti ve onun değerli lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde. Bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Nimet şükrü görmezse kaçar gider, marifet iltifata tabidir, onun için biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımız ve kardeşlerimizde partimize, liderimize Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanımıza desteğe devam decek. Hizmetler artarak devam edecek. Biz zenginleştikce bu ülkede istikrar arttıkca, bu ülkenin düşmanlarına hak ettikleri cevap verildikçe bu ülke daha düzlüğe çıkacak, daha zenginleşecek. Bu hizmetler bütün mahallelerimize, bütün ilçelerimize, bütün illerimize bütün ülkemize artarak devam edecek. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.Biliyorum ki bu şehrin insanları, bu Anadolunun güzel insanları herşeyin en iyisine layık ve AK Partide herşeyin en iyisini, en güzel hizmetleri getirmeye devam edecek. Hepinize saygılarımı sunuyorum”şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 2017 yılı doğalgaz çalışmalarını kazasız, belasız bir şekilde sürdürülmesi için dualar edilerek kurban kesildi.

Program sonunda Saadetler ve Bahçelievler mahallesinde oturan mahalle sakinleri doğalgaz çalışmaları ve kendilerine getirilen hizmetler için Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler.

Bu haber toplam 984 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim