• İstanbul26 °C
  • Ankara23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM DESTEĞİ
06 Eylül 2023 Çarşamba 15:21

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM DESTEĞİ

 

Seydişehir Belediyesi tarafından Seydişehir’de ikamet eden ilk defa üniversite kazanıp devlet, özel ve vakıf üniversitelerinin lisans veya ön lisans bölümlerine kayıt yaptıran tüm öğrencilere tek sefere mahsus olmak üzere 1.000 TL eğitim desteği verilecek.

Seydişehir’de yaşayan deprem mağduru öğrenciler de eğitim desteğinden yararlanabilecek.

Başvurular, Seydişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne 15 Eylül 2023 tarihine kadar yapılacak.

 

Bu yıl üniversiteyi kazanan ve şartlarını taşıyan Seydişehirli gençlere ilk harçlıklarını Seydişehir Belediyesi olarak vereceklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Seydişehir Belediyesi olarak gençlerimizin her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz. Daha önceden gençlerimizin hizmetine sunduğumuz Enderun Gençlik Merkezi ve Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evi’miz gençlerimize vermiş olduğumuz değerin en büyük göstergesidir. Yeni eğitim ve öğretim yılında Seydişehir’imizden üniversiteyi ilk defa kazanan öğrencilerimiz için başlattığımız eğitim desteği ile gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bugün itibariyle başlattığımız çalışma ile birlikte Seydişehir’imizden mezun olup ilk defa devlet, özel veya vakıf üniversitelerinin ön lisans veya lisans bölümlerine ilk defa yerleşen gençlerimize ilk harçlığını veriyoruz. Şimdiden tüm gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Seydişehir Belediyesi Eğitim Desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler için başvuru esnasında istenilecek belgeler, Adli Sicil Belgesi, kimlik fotokopisi, tarihçeli yerleşim yeri belgesi (01.09.2023 tarihinden sonraki adres değişiklikleri kabul edilmeyecektir), lise mezuniyet belgesi, ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (Okul ve Bölüm Belirten), Öğrenci Belgesi’dir.

Bu haber toplam 853 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim