• İstanbul25 °C
  • Ankara21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEYDİŞEHİR’E YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ YAPILACAK
16 Mart 2018 Cuma 16:26

SEYDİŞEHİR’E YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ YAPILACAK

AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer şehir merkezinde bulunan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 2 adet aile sağlığı merkezinin yıkılarak yerine yenisinin yapılacağını kaydetti.

Sağlık bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan incelemelerin ardından İlçe Sağlık Müdürlüğü binası ile Seydişehir 1 Nolu Alaylar İki Aile Sağlığı Merkezi Binası ve 2 Nolu Dr. Halil Coşar Aile Sağlığı Merkezi binasının ekonomik ömrünü tamamladığı ve fiziki açıdan yeterli olmaması nedeniyle yıkılıp yerine yenilerinin yapılacağını söyleyen AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer İlçe Sağlık Binası ile Sağlık merkezleri binalarının yapımı 2018 yılı yatırım programına alınmıştır. En kısa sürede de ihalesi yapılacaktır dedi.

 

İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Seydişehir 1 Nolu Alaylar İki Aile Sağlığı Merkezinin maliyetinin 3 milyon lira, 2 Nolu Dr. Halil Coşar Aile Sağlığı Merkezinin maliyetinin de 2 milyon 500 bin lira olacağının altını çizen İlçe Başkanı Konurer projelerin inşaat çalışmalarının 2020 yılına kadar bitirilerek halkımızın hizmetine sunulması planlanmaktadır. Seydişehir’in hak ettiği hizmetlere kavuşması noktasında atılması gereken her adımı atmaktan geri kalmayacağız. İnsan sağlığıyla ilgilenen merkezlerin her zaman düzenli ve sağlam olması gerekmektedir. Siyasi irade açısından bizi ilgilendiren, üzerimize düşen konularda her zaman göreve hazır olduğumuzun bilinmesini isterim. Bu güzel şehre hizmet etmek bizim için önemli bir görevdir. Şimdiden şehrimize ve halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Aile sağlığı merkezlerinin Seydişehir’imize kazandırılmasında başta Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet Demircan’a, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcımız Harun Tüfekci’ye, Konya Milletvekilimiz Abdullah Ağralı’ya, İlçe Kaymakamımız Aydın Erdoğan’a İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç’a, İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan Özdemir’e teşekkür ediyorum diye konuştu.

Bu haber toplam 1037 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Seydişehir Postasi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim